Renowator do fug – przywróć czystość powierzchniom glazurniczym

renowatory do fug

Jednymi ze słabszych punktów na powierzchniach glazurniczych są fugi. To ten element podłoża może się z czasem kruszyć i jest szczególnie podatny na zabrudzenia. Renowator do fug może odświeżyć i przywrócić ich czystość i blask. Jak używać markerów do malowania fug?

Renowator fug – co to jest?

Powierzchnie glazurnicze cenione są za wyjątkową trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Jednak obszarem, który najmocniej narażony jest na zabrudzenia, jest bez wątpienia fuga. Możesz ją wyczyścić domowymi sposobami i przy użyciu ogólnodostępnych detergentów, jednak nie zawsze będzie to skuteczne. Lepszym rozwiązaniem jest specjalistyczny renowator do fug.

Pod pojęciem renowator do fug może kryć się wiele różnorodnych preparatów. Niezależnie od ich stanu skupienia, wielkości pojemnika i sposobu stosowania, mają takie samo przeznaczenie. Po ich zastosowaniu, fugi na powierzchni podłogi lub ściany powinny wyglądać jak nowe, a przynajmniej zdecydowanie lepiej.

Renowatory do fug – rodzaje preparatów

Zabrudzenia na powierzchni fug mogą pochodzić z różnych źródeł. Także sama fuga bywa wykonywana z mieszanek o odmiennych składach. Dlatego wybierając renowator do fug, zwróć uwagę na jego zastosowanie oraz sposób aplikacji. Od tego będzie zależał ostateczny efekt pracy i jego trwałość.

Flamaster do fug

Jeśli nie uda ci się wywabić plam z pomocą detergentów w płynie, możesz spróbować je zasłonić. W tym celu może być ci potrzebny marker do fug, z pomocą którego zamalujesz zanieczyszczenia. Tego typu akcesoria są wyposażone w cienkie końcówki o szerokości 2-4 milimetrów, którymi będziesz w stanie precyzyjnie pomalować przestrzeń pomiędzy płytkami. Pisak do fug dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, a często możesz kupić nawet zestaw zawierający kilka odcieni.

Płynny korektor do fug

Mazak do fug przydaje się głównie przy naprawach niewielkich powierzchni. Jeśli jednak potrzebujesz wyczyścić całą ścianę czy podłogę w przedpokoju, wybierz renowatory do fug z aplikatorem do nakładania na większą powierzchnię.

Takie środki dostępne są w kolorze białym. Żeby dostosować je do barwy i wzoru płytek miesza się zawartość z pigmentem o odpowiednim kolorze i aplikuje na powierzchnię. Wiązanie trwa około pół godziny. Następnie nadwyżki korektora do fug musisz usunąć z powierzchni płytek ceramicznych. Środek ma wypełnić wyłącznie przestrzenie pomiędzy nimi.

Renowator do silikonu

Jeśli naprawisz już przestrzenie pomiędzy płytkami ceramicznymi, możesz potrzebować preparatu do renowacji innych powierzchni. W łazience przy czyszczeniu izolacji przeciwwilgociowych przydatny będzie renowator do silikonu. Tego typu produkty dostępne są w sztyfcie, dzięki czemu możesz aplikować je bezpośrednio na powierzchnie silikonowe. Renowator do fug możesz wykorzystać do odnawiania miejsc łączenia umywalki ze ścianą lub w obrębie kabiny prysznicowej.

Renowator do fug – opinie i sposób wyboru

Zastanawiasz się, czy wybrać flamastry do malowania fug czy może preparat do nakładania na duże powierzchnie? Chcesz poznać opinie użytkowników na temat renowatora do fug? Niezależnie od tego, który produkt wybierzesz, z pewnością odnowisz przestrzenie pomiędzy płytkami i nadasz ścianie lub podłodze świeżego wyglądu. Zgodnie z opiniami użytkowników, renowator do fug powinien być dobrany do typu powierzchni, jaką chcesz odświeżyć.

  1. Jeśli zabrudzenie jest miejscowe i na białej fudze pojawił się pojedynczy ślad z wina czy soku, najlepszy będzie flamaster do fug.
  2. Z kolei przy powierzchniach noszących ślady użytkowania, jak podłogi w przedpokoju czy korytarzu lepszy będzie płynny renowator do fug.

Preparaty i markery do fug – kiedy się nie sprawdzą?

Przy niektórych zabrudzeniach czy uszkodzeniach nie pomoże ci żaden renowator do fug. Jeśli fuga jest zabrudzona olejem lub silikonem, plama może przebijać nawet po pokryciu jej renowatorem do fug. Kolory o nietypowych odcieniach również mogą być trudne do odtworzenia. Jeśli natomiast fuga zaczyna się wykruszać, a pomiędzy płytkami pojawiają się ubytki, czeka cię renowacja i ponowne fugowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
okna dachowe

Okna dachowe – wszystko, co trzeba wiedzieć o oknach na poddaszu

Next Article
budowa domu parterowego

Jakie wady i zalety ma budowa domu parterowego?

Related Posts